Salcey Midland ChampionshipsWed 31/10/2007 08:59
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2007

   Pl Name                       Club                             Time 



White  (11)               1.4 km  20 m   10 C     

    1 Ella-Rose McCartney        OD                               7:54 
    2 Miika Tala                 TVOC                            12:07 
    3 Oliver Armitage            WAOC                            12:47 
    4 Rebecca Nisbet             SMOC                            13:21 
    5 Molly Bampton              IND                             13:34 
    6 Peter Errington            HH                              13:46 
    7 Rachel and Joann Bampton a IND                             14:09 
    8 Beth & Brendan Hanson      HH                              15:17 
    9 Emilla and Juuli Tala      TVOC                            15:52 
   10 Evan Tryner                SYO                             24:38 
   11 Alban Rigby                IND                             34:16 



Yellow  (3)               2.6 km  35 m   11 C     

    1 Alesha + Sheila Lowe       SUFFOC                          39:35 
    2 Imogen Wilson              LEI                             41:36 

      Clara Windsor              LEI                                mp 



Orange  (5)               2.8 km  35 m   12 C     

    1 Christine Williams         SYO                             41:17 
    2 Ana Gokwale                WAOC                            54:01 
    3 Will James                 IND                           1:37:53 
    4 - Sampson                  IND                           1:42:24 

      Evie Sanger                SOS                                mp 



Light Green  (17)         3.5 km  35 m   13 C     

    1 Simon Taylor               NOC                             58:31 
    2 Judith Hughes              WCH                           1:00:25 
    3 Jill Baker                 NOC                           1:02:33 
    4 Sharon Carey               IND                           1:03:57 
    5 Byron Williams             SMOC                          1:15:21 
    6 Diana Hailey               OD                            1:17:10 
    7 Vivienne Albin             IND                           1:17:58 
    8 Aaron Madeley              UWOC                          1:22:13 
    9 Sue Bowman                 OD                            1:25:36 
   10 Kate Hill                  TVOC                          1:29:21 
   11 Peter Bense                IND                           1:39:10 
   12 Val Russell                SMOC                          1:51:37 
   13 Stuart Mills               IND                           2:06:27 
   14 Sofia Pineda Sampson       SMOC                          2:10:25 

      Jeremy Albin               IND                                mp 
      Thomas Cora Garety         IND                                mp 
      Dominic Rigby              IND                                mp 



Green  (9)                4.4 km  50 m   14 C     

    1 Debbie Watson              WCOC                          1:06:47 
    2 Jenny Collyer              SOS                           1:07:36 
    3 Peter Ryall                WAOC                          1:09:41 
    4 John Bowman                OD                            1:14:17 
    5 Clare Todd                 LOK                           1:29:02 
    6 Janis Ryall                WAOC                          1:30:44 
    7 Catherine Pennington       WAOC                          1:31:50 
    8 Philip Young               HH                            1:47:51 

      Alice Rigby                WAOC                               mp 



JM1  (4)                  1.4 km  20 m   10 C     

    1 James Nisbet               SMOC                             7:12 
    2 Nicholas Wilson            LEI                              8:31 
    3 Thomas Jarvis              SO                               9:35 
    4 Jacob Longstaff            NOC                             15:31 



JM2  (14)                 2.6 km  35 m   11 C     

    1 Harrison McCartney         OD                              12:57 
    2 Tim Morgan                 SOC                             13:59 
    3 William Louth              WAOC                            14:10 
    4 Nathan Lawson              DVO                             14:32 
    5 Bryn Wilkinson             SUFFOC                          15:24 
    6 Edward Parsons             LEI                             17:43 
    7 Stephen Elkington          OD                              18:10 
    8 William Parkinson          NOC                             19:11 
    9 Jack Lord                  NOC                             19:39 
   10 Matthew Fellbaum           MDOC                            20:27 
   11 Tom Ross                   OD                              20:52 
   12 James Errington            HH                              23:12 
   13 Henry Longstaff            NOC                             24:29 
   14 Dylan Campbell             CLOK                            40:02 



JM3  (10)                 2.8 km  35 m   12 C     

    1 Matthew Elkington          OD                              20:26 
    2 Thomas Hemingway           WAOC                            21:54 
    3 Michael Adams              SYO                             24:26 
    4 Jake Field                 EBOR                            25:22 
    5 Sam Hopkins                WCH                             25:28 
    6 Harry Butt                 SARUM                           28:35 
    7 Robert Armitage            WAOC                            30:27 
    8 Guy Ross                   OD                              30:33 
    9 Ben Lord                   NOC                             31:06 
   10 Danny Brown                NOC                             37:24 



JM4  (20)                 3.5 km  35 m   13 C     

    1 Aidan Smith                SYO                             26:39 
    2 Zachary Field              EBOR                            31:10 
    3 Thomas Louth               WAOC                            31:53 
    4 Jack Benham                SARUM                           34:37 
    5 Fraser Birtwistle          CLARO                           37:47 
    6 Chris Young                HH                              38:58 
    7 Ben Maliphant              BOK                             39:12 
    8 Nicholas Jarvis            SO                              40:39 
    9 William Gardner            OD                              40:51 
   10 Joe Woodley                AIRE                            43:40 
   11 Samuel Horsewill           NOC                             44:44 
   12 Jamie MacKenzie            HOC                             48:43 
   13 Simon Bradbury             SYO                             53:35 
   14 Daniel Parsons             LEI                           1:07:09 
   15 Lova Chechik               EBOR                          1:18:16 
   16 Russell Hickman            IND                           1:18:49 
   17 David Sheridan             IND                           1:30:04 
   18 Benjamin Armitage          WAOC                          1:40:12 
   19 Matthew Turner             IND                           1:44:58 

      Kieran Bhakta              IND                                mp 



JM5L  (16)                7.6 km  90 m   25 C     

    1 Peter Hodkinson            NOC                             55:18 
    2 David Abrams               GO                              58:18 
    3 Elliot Malkin              MDOC                          1:03:05 
    4 Rhys Roberts               NOC                           1:09:53 
    5 Josh Beech                 EBOR                          1:10:10 
    6 James Taylor               NOC                           1:11:40 
    7 Matthew Wallace            NOC                           1:11:51 
    8 Mikey Hopkins              WCH                           1:11:53 
    9 Ben Windsor                LEI                           1:15:04 
   10 Adam Bennett               HH                            1:17:51 
   11 Stuart Hooton              EBOR                          1:18:04 
   12 Stephen Clark              EBOR                          2:00:22 

      Matthew Halliday           OD                                 mp 
      Daniel Kimberley           DVO                                mp 
      Edward Louth               WAOC                               mp 
      Matthew Evans              HOC                                mp 



JM5M  (25)                6.1 km  70 m   19 C     

    1 Jonathan Crickmore         SO                              44:01 
    2 Duncan Birtwistle          CLARO                           44:20 
    3 Robin Tett                 SYO                             50:58 
    4 Mark Salmon                TVOC                            50:59 
    5 Thomas Fellbaum            MDOC                            53:06 
    6 Robert Gardner             OD                              53:31 
    7 Roger Bryant               MDOC                            53:33 
    8 Thomas Butt                SARUM                           54:23 
    9 Robert Kelly               AIRE                            57:44 
   10 Alex Roberts               HOC                             57:47 
   11 Jonathan Cronk             WAOC                            59:33 
   12 Graham Hemingway           WCOC                          1:00:40 
   13 Harry Nicholson            NOC                           1:00:48 
   14 James Haynes               WAOC                          1:05:28 
   15 David Maliphant            BOK                           1:09:17 
   16 Peter Sunley               COBOC                         1:13:24 
   17 Stuart Fraser              EBOR                          1:14:47 
   18 Adam Bradbury              SYO                           1:21:53 
   19 Alex Hudson                WCH                           1:31:21 

      Jonathan Malley            NATO                               mp 
      Ben Gill                   AIRE                               mp 
      Phillip Denness            LOG                                mp 
      Matt Morris                OD                                 mp 
      Daniel Threlfall           IND                                mp 
      Yasha Chechik              EBOR                               mp 



JM5S  (3)                 4.4 km  50 m   14 C     

    1 Jonathon Hooton            EBOR                            56:02 
    2 Christopher Hemingway      WCOC                          1:08:21 

      Shaun Emerson              OD                                 mp 



M21L  (13)                11.1 km  110 m   28 C   

    1 Tuomas Tala                TVOC                          1:15:16 
    2 Iain Embrey                OD                            1:18:43 
    3 Paul Couldridge            BAOC                          1:21:20 
    4 Richard Robinson           NOC                           1:21:43 
    5 Petr Basus                 NOC                           1:23:36 
    6 Ian Hargreaves             KERNO                         1:28:25 
    7 Andrew Schofield           SO                            1:37:17 
    8 Neville Baker              TVOC                          1:51:16 
    9 James Wager                IND                           2:13:33 
   10 Ben Saxby                  UWOC                          2:48:09 

      Antti Salmi                TVOC                               mp 
      Oliver Tomlinson           SMOC                               mp 
      Andrew Llewellyn           IND                                mp 



M21S  (10)                7.6 km  90 m   25 C     

    1 Lee Kemp                   SO                            1:07:17 
    2 Kostya Lutsenko            CHIG                          1:15:30 
    3 Paul Todd                  LOK                           1:16:57 
    4 Fredrik Sörqvist           SIGTUNA OK                    1:17:05 
    5 Ric Brackenbury            SMOC                          1:21:20 
    6 Roger Phillips             LEI                           1:23:14 
    7 Jeff Colbert               OD                            1:27:00 
    8 Graham Pigott              IND                           1:43:03 

      Mark Cummings              UWOC                               mp 
      James Cunnane              TVOC                               mp 



M35L  (10)                9.3 km  95 m   28 C     

    1 Martin Ward                SPOOK                         1:09:57 
    2 Andrew Monro               EBOR                          1:14:34 
    3 Chris McSweeny             HOC                           1:17:31 
    4 Allan Williams             WCH                           1:23:30 
    5 Robert Frost               NOR                           1:27:36 
    6 Tom Jeffries               BAOC                          1:38:56 
    7 Mike Capper                WAOC                          1:39:40 
    8 Chris McCartney            OD                            1:47:07 
    9 Jason Falconer             SMOC                          1:47:28 
   10 Andrew Elliott             SUFFOC                        2:01:45 



M35S  (2)                 6.1 km  70 m   19 C     

    1 Tony Udris                 EBOR                            53:52 
    2 Peter Langmaid             HOC                           1:24:45 



M40L  (15)                9.3 km  95 m   28 C     

    1 Robert Campbell            CLOK                          1:09:02 
    2 Dil Wetherill              WAOC                          1:13:43 
    3 Alex Morgan                HOC                           1:15:44 
    4 David Lawson               DVO                           1:31:58 
    5 Marcus Tett                IND                           1:33:05 
    6 Simon Errington            HH                            1:36:31 
    7 Clive Richardson           WRE                           1:37:55 
    8 Ian Wilson                 LEI                           1:39:43 
    9 Anthony Donaldson          NOC                           1:40:38 
   10 Steve Jarvis               SO                            1:41:18 
   11 Tony Callow                WRE                           1:47:00 
   12 Clive Hughes               IND                           1:52:30 
   13 Simon Thraves              SO                            1:56:00 
   14 David Heale                HH                            2:17:39 
   15 Ian Clayton                WAOC                          2:59:50 



M40S  (7)                 6.1 km  70 m   19 C     

    1 Andy Sykes                 NOC                             55:33 
    2 Mark Hardy                 LEI                           1:13:59 
    3 Robin Stevens              LOG                           1:14:14 
    4 Alastair Paterson          LEI                           1:16:42 
    5 Peter Warland              SUFFOC                        1:19:46 
    6 Graham Perry               HH                            1:25:09 

      Kevin Ross                 OD                                 mp 



M45L  (28)                7.6 km  90 m   25 C     

    1 Tim Tett                   SYO                           1:01:48 
    2 Peter Haynes               SLOW                          1:02:14 
    3 Neil Crickmore             SO                            1:02:46 
    4 Chris Hooker               SO                            1:05:15 
    5 Nick Evans                 NOC                           1:05:16 
    6 Ian Turner                 WCH                           1:06:53 
    7 Brian Ward                 HALO                          1:09:33 
    8 Richard Pownall            SMOC                          1:10:32 
    9 Nigel Mockridge            NOC                           1:14:25 
   10 Roger Williams             SMOC                          1:16:59 
   11 John Brammer               WRE                           1:17:11 
   12 Stephen Kimberley          DVO                           1:18:55 
   13 Michael Lord               NOC                           1:25:37 
   14 John Embrey                HOC                           1:25:49 
   15 Duncan Booth               TVOC                          1:30:59 
   16 Clive Wilkinson            SUFFOC                        1:32:01 
   17 Adam Leaf                  HH                            1:34:02 
   18 David Vincent              DVO                           1:34:58 
   19 Stephen Fellbaum           MDOC                          1:38:25 
   20 Dave Peter Denness         LOG                           1:39:31 
   21 Stephen Cartwright         SOS                           1:42:45 
   22 Paul Lowe                  SUFFOC                        1:44:47 
   23 David Sanderson            SOS                           1:47:40 
   24 Graham Watson              WCOC                          1:50:32 
   25 Kevin Parkes               HH                            1:51:31 
   26 Peter Heybrock             WAOC                          1:55:50 
   27 Stephen Hudson             TVOC                          2:22:30 

      Graham Louth               WAOC                               mp 



M45S  (10)                5.0 km  55 m   16 C     

    1 Mark Collins               DFOK                            57:11 
    2 Nigel Benham               SARUM                         1:01:12 
    3 Peter Cheetham             CHIG                          1:08:09 
    4 John Round                 QO                            1:08:47 
    5 Keith Roberts              NOC                           1:11:37 
    6 Graham Williams            LOK                           1:13:51 
    7 David Birkett              SOS                           1:17:37 
    8 Peter Duthie               WAOC                          1:19:21 
    9 Philip Armitage            WAOC                          2:03:26 

      Peter Priest               TVOC                               mp 



M50L  (33)                7.6 km  90 m   25 C     

    1 Barry Elkington            OD                            1:07:53 
    2 Richard Gardner            OD                            1:10:28 
    3 Peter Maliphant            BOK                           1:14:32 
    4 Charlie Turner             SLOW                          1:14:51 
    5 Bruce Bryant               OD                            1:17:10 
    6 Jeremy Hill                TVOC                          1:20:24 
    7 Simon Greenwood            SAX                           1:20:36 
    8 Alan Halliday              OD                            1:20:54 
    9 Mike Derbyshire            BAOC                          1:24:12 
   10 Adrian Lovell              BADO                          1:26:01 
   11 Roger Stein                SBOC                          1:26:33 
   12 Nigel Bush                 MV                            1:27:24 
   13 Steve Rice                 NOC                           1:27:47 
   14 Bob Hill                   RAFO                          1:29:06 
   15 Andy Emmerson              OD                            1:31:32 
   16 Martin Rigby               BAOC                          1:33:46 
   17 Paul Langston              HH                            1:36:03 
   18 Paul Furness               OD                            1:36:13 
   19 Mike Bennett               HH                            1:37:16 
   20 Andrew Welsh               SMOC                          1:37:41 
   21 Philip Gristwood           MV                            1:38:45 
   22 Paul Bradbury              SYO                           1:39:04 
   23 Robert Parkinson           NOC                           1:40:51 
   24 Stephen Nobbs              NOR                           1:44:00 
   25 Michael Parsons            LEI                           1:44:23 
   26 Mark Thompson              TVOC                          1:47:45 
   27 Gary Mills                 TVOC                          1:48:18 
   28 Colin West                 SOS                           1:57:14 
   29 Neil MacKenzie             HOC                           1:58:50 
   30 Rodney Hugo                OD                            2:08:47 
   31 Richard Burnett            COBOC                         2:14:48 
   32 Michael Hill               HAVOC                         2:18:25 

      Philip Brown               NOR                                mp 



M50S  (20)                5.0 km  55 m   16 C     

    1 Martin Green               MDOC                            47:37 
    2 Paul Basher                HOC                             50:11 
    3 John Birtwistle            CLARO                           52:34 
    4 Nev Myers                  EBOR                            53:36 
    5 David Booker               NOC                             58:56 
    6 Keith Ellery               WCH                           1:00:19 
    7 Peter Waldron              NOR                           1:02:14 
    8 James Clarke               NOC                           1:06:15 
    9 Dave Tookey                HH                            1:08:58 
   10 Maurice Hemingway          WAOC                          1:11:38 
   11 Ian Lawson                 WAOC                          1:11:59 
   12 Charles Taylor-Keane       TVOC                          1:12:40 
   13 Andrew Wallace             NOC                           1:14:54 
   14 Bruce Marshall             WAOC                          1:17:29 
   15 Andrew Jones               NOC                           1:22:25 
   16 Philip Kirk                OD                            1:26:03 
   17 Lester Evans               HOC                           1:26:16 
   18 Chris Morris               OD                            1:30:17 
   19 Marcus Eassom              WRE                           1:41:23 

      Graham Urquhart            OD                                 mp 



M55L  (19)                6.1 km  70 m   19 C     

    1 Axel Blomquist             BAOC                            48:26 
    2 Bob Dredge                 WCH                             59:38 
    3 Colin Webster              HH                            1:01:21 
    4 Peter Guillaume            OD                            1:01:59 
    5 Michael Baggott            HOC                           1:03:11 
    6 Roger Edwards              LEI                           1:06:56 
    7 Tony Carlyle               AIRE                          1:08:37 
    8 Tim Mulcahy                WAOC                          1:09:13 
    9 Alan Springett             BKO                           1:11:53 
   10 Paul Greenough             TVOC                          1:12:39 
   11 Peter Riches               TVOC                          1:13:19 
   12 Stefan Stasiuk             BKO                           1:16:25 
   13 Keith Willdig              OD                            1:16:54 
   14 Chris Dwyer                OD                            1:21:09 
   15 John Marriott              LEI                           1:22:32 
   16 Les Jarrald                NOR                           1:29:01 

      Mike Godfree               DVO                                mp 
      John Chappell              MDDXO                              mp 
      Richard Payne              EPOC                               mp 



M55S  (4)                 4.4 km  50 m   14 C     

    1 Stephen Nightingale        HOC                           1:07:18 
    2 Martin Gibbons             WRE                           1:15:20 
    3 Anthony Biggs              HAVOC                         1:23:01 
    4 David Skinner              SOS                           1:44:09 



M60L  (21)                6.1 km  70 m   19 C     

    1 Mike Murray                SLOW                            50:26 
    2 Jim Prowting               TVOC                            53:11 
    3 Jack Hutchison             SOC                             54:41 
    4 Julian Lailey              SROC                            57:34 
    5 Ian Cooper                 SYO                           1:01:20 
    6 Chris Bosley               LEI                           1:03:53 
    7 Mike Hampton               OD                            1:04:27 
    8 Stephen Wright             NOC                           1:04:54 
    9 John Duffield              CHIG                          1:06:52 
   10 John Ward                  OD                            1:07:51 
   11 Brian Hughes               HOC                           1:09:21 
   12 Keith Marsden              HH                            1:11:22 
   13 Dave Skidmore              DVO                           1:12:20 
   14 Barry Houghton             HOC                           1:12:23 
   15 Simon Ford                 LEI                           1:12:57 
   16 Barry McGowan              HOC                           1:14:28 
   17 John Collyer               SOS                           1:16:18 
   18 Peter Carey                OD                            1:17:06 
   19 Jan Belza                  SARUM                         1:18:57 
   20 George Normand             LEI                           1:23:46 
   21 Graham Ward                NOR                           2:27:43 



M60S  (7)                 3.8 km  40 m   14 C     

    1 John Palmer                NOC                           1:02:08 
    2 John Cooke                 LEI                           1:05:31 
    3 John Pigott                POTOC                         1:06:28 
    4 Roger Keeling              DVO                           1:15:26 
    5 Chris Phillips             LEI                           1:41:34 

      Russ Fauset                HOC                                mp 
      Alec Maldar                SMOC                               mp 



M65L  (18)                5.0 km  55 m   16 C     

    1 Keith Henderson            WIM                             54:23 
    2 Barrie Speake              EBOR                            55:33 
    3 Chris Morley               WAOC                            55:41 
    4 Brian Morris               WRE                             55:57 
    5 Ivor Noot                  EPOC                          1:03:54 
    6 Michael Wood               EPOC                          1:04:07 
    7 Trefor Williams            TVOC                          1:04:08 
    8 John Ward                  NOR                           1:04:58 
    9 Ernie Williams             LEI                           1:05:55 
   10 John Wickersham            WAOC                          1:07:41 
   11 John Russell               SOS                           1:08:50 
   12 Mike Callow                WRE                           1:17:23 
   13 Peter Leake                LEI                           1:18:35 
   14 Robert Vickers             HOC                           1:23:14 
   15 Derek Turner               WRE                           1:28:12 
   16 Patrick Pay                WRE                           1:30:19 
   17 John Woodall               NOC                           1:31:20 

      Trevor Simpson             OD                                 mp 



M65S  (5)                 3.8 km  40 m   14 C     

    1 Peter Bennett              BKO                             49:54 
    2 Bob Alderson               NOC                           1:01:11 
    3 John Wright                OD                            1:02:05 
    4 Bryce Gibson               BKO                           1:03:27 
    5 Clive Wrench               TVOC                          1:07:05 



M70L  (10)                4.4 km  50 m   14 C     

    1 Robin Campbell             CHIG                          1:00:37 
    2 Peter Bayliss              WRE                           1:01:07 
    3 Roger Hailey               OD                            1:03:01 
    4 Colin Curtis               WAOC                          1:15:03 
    5 Jack Isbester              SOS                           1:18:26 
    6 Donald Moir                LEI                           1:22:18 
    7 Colin Roscoe               WRE                           1:25:24 
    8 Brian Ward                 DVO                           1:31:35 

      Tony Baker                 TVOC                               mp 
      Peter Leverington          NOR                                mp 



M75L  (3)                 3.8 km  40 m   14 C     

    1 Bernard Potter             TVOC                          1:24:57 
    2 Frank Smith                OD                            1:29:32 
    3 Douglas Baker              TVOC                          1:43:26 



JW1  (1)                  1.4 km  20 m   10 C     

    1 Catherine Hemingway        WAOC                             8:11 



JW3  (5)                  2.8 km  35 m   12 C     

    1 Harriet Lawson             DVO                             25:08 
    2 Julie Emmerson             OD                              28:01 
    3 Rachel Emmerson            OD                              28:27 
    4 Hannah Horsewill           NOC                             37:39 

      Islay Sellar               DVO                                mp 



JW4  (15)                 3.5 km  35 m   13 C     

    1 Lucy Butt                  SARUM                           36:42 
    2 Elizabeth Parkinson        NOC                             37:26 
    3 Florence Haines            AIRE                            37:56 
    4 Helen Elkington            OD                              39:55 
    5 Rosie Watson               WCOC                            44:05 
    6 Lucy Thraves               SO                              44:49 
    7 Anna Lundkvist             Kils OK                         49:09 
    8 Cerys Jones                AIRE                            50:06 
    9 Beth Woodley               AIRE                            56:15 
   10 Jean Sellar                DVO                             58:13 
   11 Miranda Leaf               HH                              58:28 
   12 Zoe Harding                SROC                          1:03:12 
   13 Emma Vincent               DVO                           1:06:13 
   14 Jessica Hudson             TVOC                          1:32:36 

      Caitlin Campbell           CLOK                               mp 



JW5L  (8)                 6.1 km  70 m   19 C     

    1 Julia Blomquist            BAOC                            50:07 
    2 Rebecca Harding            HH                              57:22 
    3 Alice Leake                EBOR                            59:48 
    4 Bryony Crickmore           SO                            1:00:25 
    5 Sarah Claxton              NOC                           1:02:01 
    6 Lucy Benham                SARUM                         1:06:12 
    7 Jacqueline Heybrock        WAOC                          1:15:03 

      Laura Evans                NOC                                mp 



JW5S  (18)                4.4 km  50 m   14 C     

    1 Fiona Claxton              NOC                             41:37 
    2 Katrin Harding             SROC                            42:30 
    3 Sophie Kirk                OD                              47:41 
    4 Bryony Harding             HH                              48:31 
    5 Alice Campbell             CLOK                            50:14 
    6 Charlotte Watson           WCOC                            51:19 
    7 Emma Kettley               OD                              52:49 
    8 Alice Fellbaum             MDOC                            53:42 
    9 Alice Round                QO                              56:21 
   10 Harriet Batten             OD                              57:01 
   11 Jenny Evans                NOC                             59:00 
   12 Laura Parkes               HH                              59:27 
   13 Sophie Louth               WAOC                          1:05:25 
   14 Rachel Collins             SO                            1:05:36 
   15 Stephanie Bryant           MDOC                          1:07:46 
   16 Ellen Sanderson            SOS                           1:09:44 
   17 Charlotte Ward             HALO                          1:12:57 
   18 Samantha Vincent           DVO                           1:31:35 



W21L  (7)                 7.6 km  90 m   25 C     

    1 Emily Benham               SARUM                         1:10:45 
    2 Mairead Rocke              LEI                           1:13:50 
    3 Anna Falk                  WAOC                          1:19:52 
    4 Silvie Hojna               NOC                           1:20:01 
    5 Elin Falk                  IF THOR                       1:23:39 
    6 Emily Parkin               NOC                           1:36:28 
    7 Julia Ferguson             HOC                           1:43:51 



W21S  (1)                 5.0 km  55 m   16 C     

    1 Pauline Sinclair           TVOC                          1:01:30 



W35L  (5)                 6.1 km  70 m   19 C     

    1 Julia Jarvis               SO                              56:01 
    2 Catherine Hughes           NOC                           1:00:22 
    3 Pauline Tryner             SYO                           1:19:47 
    4 Elizabeth Rocke            LEI                           1:20:14 

      Lesley Ward                SPOOK                              mp 



W35S  (1)                 4.4 km  50 m   14 C     

    1 Satu Tala                  TVOC                          1:02:20 



W40L  (6)                 6.1 km  70 m   19 C     

    1 Lesley Ross                OD                              54:30 
    2 Liz Phillips               OD                            1:08:45 
    3 Heather Fellbaum           MDOC                          1:16:31 
    4 Clare Claxton              NOC                           1:18:08 
    5 Jill Emmerson              OD                            1:34:55 
    6 Alison Hardy               LEI                           1:36:19 



W40S  (8)                 4.4 km  50 m   14 C     

    1 Ali Kempson                TVOC                            54:35 
    2 Gillian Hanson             HH                            1:02:14 
    3 Amanda Ward                HALO                          1:09:32 
    4 Kerstin Mitchell           HOC                           1:13:52 
    5 Sally Wilkinson            SUFFOC                        1:20:42 
    6 Maria Roberts              NOC                           1:23:37 
    7 Helen Parkinson            NOC                           1:28:24 
    8 Erica Pilkinton            WAOC                          1:41:44 



W45L  (10)                5.0 km  55 m   16 C     

    1 Jane Morgan                SOC                             43:29 
    2 Jane Halliday              OD                              48:48 
    3 Helen Errington            HH                              49:29 
    4 Alison Harding             HH                              51:18 
    5 Wendy Billing              SYO                             51:31 
    6 Susan Crickmore            SO                            1:04:40 
    7 Louise Jones               LOK                           1:06:26 
    8 Caroline Louth             WAOC                          1:15:14 
    9 Clare Bense                SPOOK                         1:21:59 

      Janet Evans                NOC                                mp 



W45S  (12)                3.8 km  40 m   14 C     

    1 Janet Leake                EBOR                            57:02 
    2 Pauline Jones              NOC                             59:38 
    3 Joyce Hemingway            WCOC                          1:09:20 
    4 Melanie Elkington          OD                            1:11:16 
    5 Helen Nisbet               SMOC                          1:17:12 
    6 Jill MacKenzie             HOC                           1:26:39 
    7 Judy Booth                 TVOC                          1:31:52 
    8 Charlotte Cheetham         CHIG                          1:35:59 
    9 Pamela Hemingway           WAOC                          1:36:39 
   10 Nicky Hudson               TVOC                          2:36:17 

      Chris Horsewill            NOC                                mp 
      Wendy Kent                 SMOC                               mp 



W50L  (18)                5.0 km  55 m   16 C     

    1 Kirsty Staunton            WIM                             57:58 
    2 Carol Dredge               WCH                           1:01:25 
    3 Judith Evans               HOC                           1:03:50 
    4 Kate Bryant                MDOC                          1:04:41 
    5 Karen Clark                EBOR                          1:04:53 
    6 Jane Booker                NOC                           1:06:15 
    7 Judith Guillaume           OD                            1:07:04 
    8 Fiona Sellar               DVO                           1:11:53 
    9 Elizabeth Furness          OD                            1:16:02 
   10 Susan Birtwistle           CLARO                         1:19:55 
   11 Marcia Bradbury            SYO                           1:20:16 
   12 Wendy Carlyle              AIRE                          1:25:19 
   13 Lyn West                   SOS                           1:31:00 
   14 Sue Woods                  WAOC                          1:32:56 
   15 Janet Biggs                HAVOC                         1:33:57 
   16 Margaret Willdig           OD                            1:36:29 
   17 Penny Parkes               HH                            1:57:28 

      Jayne Malley               DVO                                mp 



W50S  (5)                 3.3 km  35 m   11 C     

    1 Catherine Springett        BKO                             47:35 
    2 Janet Cronk                WAOC                            59:50 
    3 Elizabeth Urquhart         OD                            1:29:54 
    4 Sue Lynch                  WCH                           2:10:16 

      Lorraine Houghton          WAOC                               mp 



W55L  (4)                 4.4 km  50 m   14 C     

    1 Liz Godfree                DVO                             53:02 
    2 Janet Richardson           OD                            1:06:32 
    3 Rina Hill                  HAVOC                         1:20:18 
    4 Estella Ward               NOR                           1:48:40 



W55S  (2)                 3.3 km  35 m   11 C     

    1 Ruth Ellis                 DVO                             58:26 
    2 Judith Holt                LEI                             58:29 



W60L  (11)                4.4 km  50 m   14 C     

    1 Pauline Ward               DVO                             55:04 
    2 Monika Cooper              SYO                             58:02 
    3 Hilary Palmer              NOC                           1:00:26 
    4 Geraldine Russell          SOS                           1:02:23 
    5 Sheila Carey               OD                            1:06:50 
    6 Sue Bicknell               OD                            1:11:27 
    7 Margaret Keeling           DVO                           1:14:30 
    8 Susan Marsden              HH                            1:15:17 
    9 Helen Finlayson            DVO                           1:24:22 
   10 Diane Ford                 LEI                           1:37:25 
   11 Karin Kirk                 OD                            1:58:01 



W65L  (6)                 3.8 km  40 m   14 C     

    1 Janet Gibson               BKO                           1:02:45 
    2 Ruby Campbell              CHIG                          1:15:21 
    3 Seonaid Dudley             WCH                           1:26:05 
    4 Noreen Turner              WRE                           1:35:27 
    5 Hilary Simpson             OD                            1:35:44 
    6 Caryl Roscoe               WRE                           1:42:04 



W70L  (2)                 3.8 km  40 m   14 C     

    1 Alison Sloman              HOC                           1:06:57 

      Shirley Moir               LEI                                mp 



W75  (1)                  3.3 km  35 m   11 C     

    1 Beryl Pay                  WRE                           1:04:59