SMOC logo is an orange lion.

GSRR Results 2003
You are here : home > Greensand Ridge Relay > Results > 2003 > By Club

Ampthill & Flitwick Flyers

Name Class Leg Team Time Mins/K
Sarah Tompson W21 1 Super Six - Ladies 44:18 5:13
John Saunders M45 1 Fresh Pick Mix 49:51 5:52
Tim Harris M21 1 Fast Five's - Missing One
Mark Smith M21 2 Fast Five + One 26:29 3:57
Carole Lydon W45 2 Super Six - Ladies 30:49 4:36
Leslee-Anne Dawe W45 2 Fresh Picked Mix 32:20 4:50
Adrian Wadsworth M35 3 Fast Five + One 54:14 4:14
Kerrie Hamlin W21 3 Super Six Ladies 57:35 4:30
Andy Bierton M21 4 Fast Five + One 40:24 4:18
Caroline Gilby W35 4 Super Six - Ladies 44:05 4:41
Dale Witheridge M16 4 Fresh Picked Mix 44:20 4:43
Darren Farr M21 5 Fast Five + One 40:54 4:49
Amy Witheridge W20 5 Super Six Ladies 48:42 5:44
Michelle Morris W18 5 Fresh Picked Mix 51:56 6:07
Kevin Ash M35 6 Fast Five + One 31:47 4:14
Ischelle Wadsworth W21 6 Fresh Picked Mix 38:19 5:07
Sherrie Hart W21 6 Super Ladies - Ladies 39:55 5:19

Garden City Runners

Name Class Leg Team Time Mins/K
Michelle Cotter W40 1 Garden City Ladies 57:44 6:48
John Davis M50 1 Garden City Gentlemen 47:20 5:34
Lara Turner W21 2 Garden City Ladies 34:11 5:06
Gray Grey M45 2 Garden City Gentlemen 38:47 5:47
Dave Johnson M40 3 Garden City Gentlemen 57:35 4:32
Veronica Shadbolt W35 3 Garden City Ladies 59:31 4:39
Mick Skinner M50 4 Garden City Gentlemen 41:47 4:27
Linda Skinner W45 4 Garden City Ladies 48:59 5:13
John Fogarty M40 5 Garden City Gentlemen 61:19 7:34
Eleanor Draper W65 5 Garden City Ladies 77:55 9:10
Stephen Ind M45 6 Garden City Gentlemen 36:41 4:53
Katherine Ind W50 6 Garden City Ladies 43:01 5:44

Milton Keynes Athletic Club

Name Class Leg Team Time Mins/K
Andy Harrison M45 1 Tigers 38:31 4:32
John Gillespie M50 1 Leftovers 41:58 4:56
Di Knight W45 1 Girls without Guides 45:12 5:19
Jane Goodey W45 1 Fine Blend 46:01 5:25
Jim Morrison M55 1 Originals 43:34 5:08
Dave Findel-Hawkins M50 2 Originals 26:12 3:55
Chas Herbert M50 2 Tigers 28:29 4:16
Geoff Reddin M40 2 Leftovers 32:07 4:48
Chris Daniels W60 2 Girls without Guides 33:12 4:57
Heather Holden W50 2 Fine Blend 33:35 5:01
Lisa Cook W21 3 Girls without Guides 59:41 4:40
Alex Hendry M45 3 Fine Blend 61:20 4:47
Brian Daniels M60 3 Leftovers 61:55 4:50
Jim Miller M50 3 Originals 62:14 4:52
Eddie Hill M50 3 Tigers 62:28 4:53
Tim Hunt M40 3 Fresh Picked Mix 73:54 5:46
Martin McPheat M40 4 Tigers 38:49 4:08
Ian Danskin M40 4 Leftovers 39:16 4:11
Paul Feist M40 4 Fine Blend 40:00 4:15
Geoff Pucci M55 4 Originals 42:36 4:32
Gill Mc Morrow W35 4 Girls without Guides 52:35 5:36
Andy Stiles M35 5 Tigers 37:30 4:25
Steve Mc Morrow M50 5 Originals 46:06 5:25
Rosemary Muston W55 5 Girls without Guides 46:43 5:30
Paul Conway M55 5 Leftovers 48:19 5:41
Margaret Crowe M55 5 Fine Blend 50:25 5:56
Trevor Hook M45 6 Tigers 29:24 3:55
Colin Burnett M55 6 Fine Blend 35:34 4:45
Julie McPheat W40 6 Girls without Guides 40:32 5:24
Milford Callow M65 6 Originals 40:50 5:27
Jim McKellar M65 6 Leftovers 43:41 5:49

South Midlands Orienteering Club

Name Class Leg Team Time Mins/K
Andy Sutton M21 1 Roaring Lions 37:38 4:26
Roger Williams M40 1 Mixed  Lions 43:55 5:10
Nathaniel Leaker M18 2 Roaring Lions 40:47 6:05
Janina Pownall W40 2 Mixed Lions 56:24 8:25
Steve Long M40 3 Roaring Lions 53:29 4:11
Andy Sutton M21 3 Mixed Lions 58:16 4:33
Brian Layton M50 4 Roaring Lions 45:15 4:49
Haydn Leaker M50 4 Mixed Lions 53:13 5:40
Richard Pownall M40 5 Roaring Lions 36:52 4:20
Bridget Mold W35 5 Mixed Lions 66:33 7:50
Dee Brockway W45 6 Mixed Lions 35:38 4:45
Keith Downing M50 6 Roaring Lions 35:43 4:46

 

GSRR Home